Alanya - KURUMSAL | ALANYUM AVM

Alanya

Alanya, hem doğal güzellikleri hem de sahip olduğu tarihi dokusu ile Türkiye’nin en önemli, en fazla rağbet gören destinasyonlarından biridir. 

Deniz suyu sıcaklığı yüksek ve güneşli gün sayısı fazla olduğu için turizm oldukça canlıdır. Kışları dahi ılık ve yağışlı geçmektedir. Alanya’nın iklimi pek çok sportif faaliyete ve kültürel etkinliğe elverişlidir. 

Farklı dinde, farklı dilde ve farklı kültürde pek çok kişi Alanya’da bir arada, mutlu ve iç içe yaşamaya devam ediyor.

Kıyı boyunca görebileceğiniz palmiye ağaçları, farklı türde ağaç ve bitkiler, incir ağaçları; ilkbaharda görebileceğiniz yemyeşil çimenler, renk renk çiçekler gerçekten de Alanya’da yaşamı daha huzurlu bir hale getiriyor. 

Temizliği ve güzelliği ile göz kamaştıran Alanya plajları, Kleopatra plajı olmak üzere, İncekum, Damlataş, Ulaş plajları güneşin ve denizin tadını çıkarmak isteyenler için eşsiz bir alternatif olabilir. 

Alanya’da pek çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapmış olan Alanya Kalesi, Kızıl Kule, Alanya evleri, müzeler, hanlar, kervansayarlar, Tophane, Tersane, Tarihi Sarnıç Yapısı, Meyyit Kapısı, Liman Surları, Grafitili Çeşme ziyaret edebileceğiniz tarihi yerler arasındadır. 


FOTO GALERİ